O nás | Certifikát | Kontakt | Aktivity firmy
Roubenky | Dřevostavby | Chatky | Sruby
Lepené hranoly
Aktuální nabídka | Fachwerk domy | Domy Post&Beam
Řezivo - sibiřský, altajský cedr | sibiřský modřín
borovice KELO | měsíční dřevo
Vlastnosti ruských dřevin

Čeština English Germany

KELO – co je to? Starožitnost vytvořena přírodou!!!


Cena neomítané řezivo
Tloušťka 30,50 mm 1025 Eur / m3
Šířka 250 – 380 + mm Vysušený na 100%
Délka 4, 5, 6, 7m max. 8m

 

Ceník omítané řezivo
Tloušťka 30,50 mm 1065 Eur / m3
Šířka 250, 300, 350 mm Vysušený na 100%
Délka 4, 5, 6, 7 m max. 8 m

 

Hranol
Tloušťka 250 mm 1095 Eur / m3
Šířka 250 mm vysušený na 100%
Délka 6m

Hustota dřeva Kelo : 610kg/m3
Kamionový odběr

 

Existuje neobyčejný přírodní stavební materiál, který je v dnešní době na našem trhu málo známý, ale v západní Evropě populární mezi zámožnou klientelou. V ruštině Kelo nazývají suchostojnaja sosna – suchá stojící borovice/nebo borovicová souše/. Hlavní devizou domů z této nastojato uschlé borovice je jejich ekologičnost . Dům splňuje podmínky zdravého životního stylu. Kelo patří k exklusivním stavebním materiálům . Díky jeho exkluzivitě si mohou dovolit dům z Kela jen movití lidé a opravdoví fajnšmekři, kteří dokážou ocenit kvalitu a vlastnosti tohoto vyjímečného dřeva.

Kelo - suchá borovice / souše / – dřevo bez kůry, vysychá na kmeni v přirozených podmínkách. Věk stromu dosahuje dle letokruhů 300–500 let, v závislosti na průměru kmene. Přitom sám kmen může v tomto suchém stavu stát ještě stovky let. Stojatá souše dřeva KELO se těží v severních zeměpisných šířkách/polárních oblastech/. Naše společnost dováží KELO z Karelské Tajgy. Souše z jiných oblastí Ruska - Vologodské , Kirovské a Nižněnovgorodské oblasti je měkká a nevhodná pro výstavbu srubů této vyjímečné kvality. V procentech se KELO na světě nachází od 0,1 do 3 % .

 

Fotogalerie KELA

 

Fotogalerie těžby borovicových souší

 

Každá dřevostavba ze dřeva KELO je jedinečná. Neopracované stěny lépe dýchají, takže v domě je vždy optimální úroveň vlhkosti a vzduchu, které jsou v rovnováze. Díky hrubému povrchu stěn je vzduch teplý a je vyčištěn od prachu a pylu. Domy z Karelské suché borovice KELO jsou maximalně ekologicky čisté, ostatní dřevostavby jim nemohou konkurovat v jejich přírodní čistotě.

 

Dřevo KELO je 100% suché, což ovlivňuje následující vlastnosti:

 

Využití dřeva a řeziva z KELA s částečně přiznanou hranou (obliny):

 

Použití finské technologie umožňuje vyloučit nevhodné vzory a zachovat původní vlastnosti suché borovice. Díky profesionálnímu přístupu od těžby stromů až po výrobní proces jsou úspěšně realizovány nejneobvyklejší vize architektů a stavebníků při stavbách z tohoto materiálu.
KELO je jedinečný přírodní materiál, jehož rezervy jsou téměř vyčerpány, přesto je stále k dispozici pro stavební kreace. KELO borovice je populární zejména ve Finsku, Kanadě a dalších zemích, kde se klade důraz na komfort, ekologii, zdraví a lásku.