O nás | Certifikát | Kontakt | Aktivity firmy
Roubenky | Dřevostavby | Chatky | Sruby
Lepené hranoly
Aktuální nabídka | Fachwerk domy | Domy Post&Beam
Řezivo - sibiřský, altajský cedr | sibiřský modřín
borovice KELO | měsíční dřevo
Vlastnosti ruských dřevin

Čeština English Germany

Fachwerkové domy

Příhradová konstrukce, těžký skelet

 


1. 2.
3. 4.
5. 6.
7. 8.
9. 10.


 


 

VZOROVÝ DOMEK FACHWERK 99 m2

energetická třída A++, dle norem EU

Cena domu od 4 158 000,-Kč včetně základové desky.
Doba výstavby včetně základové desky 14 – 30 dnů po dodání na místo, dle složitosti stavby.


popis: Procházka domem - skleněná část: video
Procházka domem - variabilita domu: video

 


 


 

5 důvodů výhod těchto základů

1. cena těchto základů je nižší o 30-40% než klasická zákl.deska
2. rychlost doby výstavby – 2-3 dny
3. minimální úprava pozemku
4. životnost 150 – 200 let
5. možnost výstavby celý rok


VŠECHNY TYPY ZÁKLADÚ NA ŽELEZOBETONOVÝCH SLOUPECH


Jednoduchá základová deska na ŽB pro Two by Four domy Základová deska s roštěm z dřevěných hranolů

 

Základová deska s jednoduchým ŽB roštěm. Pro těžké domy z dřevěných lepených hranolů a plynosilikátových tvárnic. Základová deska s betonovou deskou. Pro těžké domy z cihel a keramzitových tvárnic.

Délka ŽB sloupu: od 2 do 4 metrů
Průřez ŽB sloupu : od 150 x 150 do 200 x 200 mm
MAXIMÁLNÍ ZÁTĚŽ NA 1 SLOUP DO 60 tun !!! v závislosti na typu podloží

 


 

FACHWERK - ekologický dům

Naše domy odpovídají energetické třídě účinnosti A++. Jedná se o nejvyšší třídu energetické účinnosti budov. Celkem existuje 9 tříd od A++ (nejvyšší) do G - velmi nízké. Domy energetické třídy A++ mají energetickou spotřebu nižší o 60% než domy „standartní“ třídy D. Od roku 2016 musí být všechny nové domy navrženy developery na základě energetické účinnosti, která není nižší než třída C.

PANORAMATICKÁ OKNA
Sklopakety - odolnost vůči přenosu tepla, R=1,42 (m2 . C) / W To je srovnatelné s masivním dřevem tloušťky 240 mm, R=1,49 (m2. C) / W

IZOLACE STĚNY DOMU - odolnost proti přenosu tepla stěny, R=4,52 (m2 . C) / W, to je 3x vyšší než u masivní stěny tloušťky 240 mm (720 mm)

IZOLACE STŘECHY - odolnost proti přenosu tepla stěny, R=6,41 (m2. C)/ W, to je 4 x vyšší než u masivní stěny tloušťky 240 mm (960 mm)

IZOLACE PODLAHY PŘÍZEMÍ - odolnost proti přenosu tepla stěny, R=5,74 (m2 . C) I W, to je 3 x vyšší než u masivní stěny 240 (720 mm)


Izolace PIR nejnovější generace
Nízká tepelná vodivost polyisokyanurátu, (koeficient tepelné vodivosti PIR je 0,022 W / m * K), vysoká požární odolnost a schopnost odolat významnému zatížení z něj činí ideální tepelně izolační materiál pro stavební nástěnné tepelné panely. Izolace PIR během provozu nevypouští žádné škodlivé látky a má vysokou požární bezpečnost - PIR nepodporuje spalování. Při vystavení otevřenému ohni vysoké teploty je povrch spálen a vytvoří se uhlíkový kůra, která zabraňuje dalšímu pronikání ohně dovnitř.

Moderní panoramatické sklo
Skleněná panoramatická okna, které používáme jsou srovnatelné s masivní stěnou tloušťky 240 mm R=1,49 (m2 . C) / W.
Při srovnání se stěnou domu, pouštějí okna s dvojitým zasklením do domu sluneční teplo, což činí Váš dům ještě teplejším a jasnějším. Používáme nejmodernější a energeticky nejefektivnější okna s dvojitým zasklením: Unikátní lepené dřevěné nosníky
Lepené nosníky jsou stabilní a ekologický materiál, který vám zaručuje stabilitu a trvanlivost domu. Všechny nosné prvky hrázděného střešního systému kulatiny jsou vyrobeny v našem závodě z vysoce kvalitních lepených lamel ze dřeva borovice a smrku. Při výrobě těchto lepených nosníků používáme 100% ekologické lepidlo od finské firmy Kiilto.

Jaká je jedinečnost tohoto lepeného dřeva?
Hrázděný rám (sloupy 230 x 230 mm) je vyroben naší vlastní patentovanou technologií Warm Fachwerk z lepeného vrstveného dřeva (konstrukce) BSH kvality Si (pohledová kvalita).


11. 12.
13. 14.
15. 16.
17. 18.
19. 20.
21. 22.